Головна Політика У Чечні можуть утримувати понад 150 українських військовополонених

У Чечні можуть утримувати понад 150 українських військовополонених

У Чечні можуть перебувати понад 150 українських військовополонених – Координаційний штаб

На території Чечні, за інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, можуть перебувати понад 150 українських військовослужбовців. З них 36 осіб мають статус «пошук особи», з високою ймовірністю їх перебування у місті Грозний.

Про це розповідає News IO

Відомство зазначає, що Міжнародний комітет Червоного Хреста не підтверджує факти утримання українців у полоні на території Чечні. Також не відомо про відвідування цієї гуманітарної організації українських полонених у республіці.

«Зазвичай військові Сил оборони потрапляють у полон з різних ділянок фронту, проте згодом їх можуть передати в місця утримання на території Чечні. Як і в інших місцях утримання полонених на території країни-агресорки та тимчасово окупованих територіях України стосовно полонених не дотримуються норми гуманітарного права та вимоги Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Режим Кадирова використовує полонених зокрема як «живий щит» для військових об’єктів, а також як важіль для зняття санкцій з представників родини Кадиров», – зазначили у штабі.

Координаційний штаб також повідомив, що поки не отримано офіційних пропозицій щодо обміну від чеченської влади. Вся інформація про полонених передається до МКЧХ, однак організація не має можливості працювати на території Чечні.

Раніше повідомлялося, що чеченські військові купують полонених українських бійців у російських підрозділів, вивозять їх до Грозного та обмінюють на своїх солдатів. Цю інформацію вперше оприлюднив представник українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.

Крім того, очільник чеченського регіону Рамзан Кадиров нещодавно оголосив про плани розмістити українських військовополонених на дахах стратегічно важливих об’єктів.

Варто зазначити, що використання військовополонених як «живого щита» є прямим порушенням Женевської конвенції 1949 року, яка регламентує поводження з військовополоненими.