Уряд Великої Британії аналізує можливість скорочення гранту для Всесвітньої служби BBC у рамках огляду витрат. Про це повідомляє Financial Times.
Про це розповідає News IO
Генеральний директор BBC Тім Деві підкреслив, що корпорація готова до співпраці з представниками Міністерства закордонних справ, аби оцінити наслідки цього рішення.
«В останні кілька днів нас попросили підготуватися до подальшої взаємодії з FCDO [Foreign, Commonwealth and Development Office] щодо впливу скорочення видатків на зарубіжний розвиток»
, – зазначив він у листі до голови парламентських комітетів з міжнародного розвитку, культури та закордонних справ.
Деві також додав, що вони готові інформувати про можливі фінансові наслідки для Всесвітньої служби у 2026-2027 роках та в наступні роки. Більша частина фінансування Всесвітньої служби надходить з офіційного бюджету допомоги, тоді як невелика частина – з інших джерел в Міністерстві закордонних справ.
Представники уряду вже наголосили, що питання скорочення гранту Всесвітньої служби BBC активно розглядається, проте жодних остаточних рішень поки що не ухвалено. Керівники BBC висловили стурбованість, що уряд може використовувати скорочення зарубіжної допомоги, аби ще більше зменшити бюджет Всесвітньої служби у поточному році.
Глобальний директор BBC News Джонатан Манро в коментарі для Financial Times зазначив:
«В умовах різкого скорочення свободи преси, процвітання дезінформації та агресивного розвитку підтримуваних державою ЗМІ роль [Всесвітньої служби] стає дедалі важливішою»
. Він підкреслив важливість стійкого та довгострокового фінансування, яке дозволить Всесвітній службі ефективно вирішувати глобальні проблеми та здійснювати інвестиції в майбутнє.
Представники FCDO також зауважили, що модель фінансування BBC буде переглянута під час наступного аналізу статуту корпорації. FCDO додала, що
«уряд високо цінує Всесвітню службу BBC, яка охоплює глобальну аудиторію в 320 млн осіб і залишається найнадійнішою міжнародною службою новин у світі»
.