Головна Агросектор Британські фермери протестують проти нового податку на спадщину

Британські фермери протестують проти нового податку на спадщину

by host

Британські фермери активно виступають проти нового податкового законодавства, яке передбачає обкладання успадкованих сільськогосподарських активів вартістю понад 1 млн фунтів стерлінгів. Відповідно до нових норм, з квітня 2026 року цей податок становитиме 20%, що є вдвічі меншим, ніж звичайна ставка податку на спадщину.

Про це розповідає News IO

Особливості нового податку

Нова схема передбачає, що подружжя або цивільні партнери зможуть об’єднати спадщину вартістю до 2,65 млн фунтів стерлінгів без необхідності її оподаткування. Крім того, на основне житло буде надана додаткова неоподатковувана пільга у розмірі 175 000 фунтів стерлінгів при передачі його дітям або онукам, що дозволяє фермерській парі досягти загальної неоподатковуваної суми до 3 млн фунтів стерлінгів.

Економічні виклики для фермерів

Фермери стверджують, що їхній бізнес, попри високу вартість землі та худоби, залишається малоприбутковим. Це може призвести до примусового продажу активів для сплати податків. Витрати на різні види сільськогосподарської діяльності значно зросли: на свинарство — на 54%, на утримання великої рогатої худоби — на 44%, а на вирощування зернових — на 43% з 2019 року.

«Згідно з урядовими дослідженнями, середня ферма у Великій Британії минулого року отримала прибуток близько 45 300 фунтів стерлінгів, але ця цифра може бути завищеною, бо не враховує менш прибуткові ферми», — зазначають експерти.

Хоча уряд Великої Британії вважає, що податок торкнеться лише 500 найбагатших маєтків щороку, Національний фермерський союз (NFU) та Асоціація сільської землі та бізнесу (CLA) попереджають, що це може вплинути на близько 70 тисяч фермерських господарств, вартість активів яких перевищує 1 млн фунтів стерлінгів.