Головна Агросектор Біржові ціни на пшеницю прискорили падіння, що посилює тиск на ціни в Україні

Біржові ціни на пшеницю прискорили падіння, що посилює тиск на ціни в Україні

by host

Останні коливання на світових біржах призвели до суттєвого зниження цін на пшеницю, що, в свою чергу, створює додатковий тягар на внутрішні ринки України. Виробники та трейдери стикаються з викликами, пов’язаними зі значними знижками, що можуть поставити під загрозу стабільність агросектора.

Про це розповідає News IO

У найближчі дні ми спостерігаємо падіння вартості пшениці на таких ринках:

  • На 2,1% до 198,8 $/т – на м’якій пшениці SRW в Чикаго (-5,8% за минулий тиждень),
  • На 1% до 198,7 $/т – на твердій пшениці HRW в Канзас-Сіті (-4,3%),
  • На 1,2% до 209,8 $/т – на твердий звичайний HRS в Міннеаполісі (-4,2%).
  • На 2,3% до 209,5 €/$210,9/т – на пшениці на паризькій біржі Euronext (-3%).

Згідно з даними Crop Progress від NASS USDA, на станом на 10 листопада у США оцінюється, що 91% посівів пшениці вже зібрані (93% минулого року на цю ж дату), а якість врожаю має 44% високої якості (47% торік). За прогнозами, внаслідок нестабільної погоди в наступні 7-10 днів на південному заході США слід очікувати додаткового зниження продуктивності відомих показників.

На долю виробництв припадає висока продуктивність: менш ніж 12 листопадів потребує пшениця, щоб досягти 120 тонн на босоніжках середніх сортів пшениці, в той час як традиційно ця цифра коливалася навколо 60 тонн до 2023 року. Інші сорти зацікавлені у втрати своїх притаманних їм специфік, враховуючи конкуренцію з боку імпортних ринків, в яких ціни поступово спостерігаються на рівні 269 $/т C&F.

У 2024/25 МР ЄС спостерігається імпорт пшениці, який зростає на 3% до 3,24 млн тонн, у той час як імпорт з Японії з сумою 2,29 млн тонн зростає в доларах США до 261 $/т. Зрушення на ринку, безумовно, ставлять під загрозу цінову політику для українських виробників, які можуть нелегко витримати тиск зниження цін.

На ціни в Україні впливають також обсяги постачання пшениці, які підлягають експортному оподатку. Станом на даний момент, середня вартість пшениці в Україні коливається між 210-214 $/т, однак це лише вступ на теренах загостреної конкуренції, яка відповідно принесе певні рефлексії до українського ринку агрогосподарства.

Нам усім варто задуматися, як ці зміни вплинуть на наші платіжні можливості та цінову стабільність на внутрішньому ринку? Зміни на зовнішньому ринку діють як потужний каталізатор для зменшення цін в Україні, і багато агрономів вимагають термінових кроків для реагування на ці ринкові виклики.