Адміністрація президента США Джо Байдена наполягає на тому, щоб Україна збільшила чисельність своїх збройних сил, знизивши мобілізаційний вік до 18 років. Про це повідомляє агенція Associated Press, посилаючись на неназваного представника адміністрації.
Про це розповідає News IO
Чиновник зазначив, що «чиста математика» поточної ситуації вимагає від України збільшити кількість війська для ефективної боротьби.
Погляди європейських союзників
Деякі європейські чиновники, що побажали залишитися анонімними, також висловили занепокоєння з приводу недостатньої кількості військ в Україні. Вони стверджують, що проблема полягає не в озброєнні, а в кількості військовослужбовців. Вони також підкреслили, що продовження військових операцій у Курській області росії може стати неможливим.
Позиція України
Президент України Володимир Зеленський 19 листопада заявив, що зниження мобілізаційного віку не планується. Натомість, Україна перейде до нових контрактних підходів, щоб сформувати армію через контракти, а не мобілізацію. «Не потрібно жодних спекуляцій: наша держава не готує зниження мобілізаційного віку. На основі нових контрактних підходів ми маємо поступово переходити до формування армії більшою мірою завдяки контрактам, а не тільки мобілізації», – сказав він.
Раніше радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко зазначив, що американські політики тиснуть на Україну щодо призову молодих людей віком від 18 до 25 років. Однак Зеленський продовжує переконувати США надавати зброю без зміни призовного віку. Закон про мобілізацію, що набрав чинності 18 травня, встановлює обов’язок військовозобов’язаних від 18 до 60 років оновити свої дані, що можна зробити через мобільний додаток «Резерв+». Втім, фактична мобілізація передбачена для осіб від 25 до 60 років.