У Грузії понад 500 співробітників Будинку юстиції висловили незгоду з рішенням влади призупинити процес євроінтеграції країни. Заява була підписана численними працівниками цієї державної установи, що функціонує за принципом «єдиного вікна».
Про це розповідає News IO
У своєму зверненні працівники наголосили, що зробили «значний внесок» у процес євроінтеграції та візової лібералізації, і теперішня ситуація є для них надзвичайно важкою. Вони заявляють, що «припинення європейської інтеграції виходить за межі політичних уподобань».
«Це однозначно суперечить Конституції Грузії та меті, заявленій більшістю громадян нашої держави. Ми віримо, що саме європейська та євроатлантична інтеграція є єдиним шляхом утвердження нашої безпеки та суверенітету», – зазначають підписанти.
Протест серед військових та медіа
На знак протесту проти дій уряду зі своєї посади звільнився співробітник Генштабу Міноборони Грузії, референт з питань США та Великої Британії в Силах оборони Грузії Раті Твалавадзе. Він зазначив, що рішення партії «Грузинська мрія» є «зрадою нашої Конституції».
Також журналісти Маріам Джанелідзе та Бека Патурашвілі покинули проурядовий телеканал Rustavi2, пояснюючи своє рішення ситуацією в країні, зокрема «застосуванням насильства поліцією щодо учасників протестів та журналістів в останні два дні».
Європейські реакції
28 листопада депутати Європарламенту закликали ЄС обмежити офіційні контакти з грузинською владою через порушення під час виборів 26 жовтня. Вони зазначили, що Грузія фактично призупинила процес інтеграції до ЄС через нещодавно схвалене антидемократичне законодавство, включаючи «закон про прозорість та іноземний вплив».
У жовтні низка європейських країн висловила занепокоєння, що Грузія не зможе стати членом Євросоюзу, якщо влада не змінить політичний курс. Європейський союз закликає Грузію повернутися на європейський шлях, тимчасово зупинивши процес інтеграції, фінансову допомогу та зустрічі з членами уряду країни після ухвалення закону про «іноагентів».