Мир не може бути стабільним без продовження співпраці між Америкою, Європою та Україною після війни, переконаний сенатор-демократ Майкл Беннет, який наразі перебуває з візитом у Києві разом із двопартійною делегацією Сенату США.
Про це розповідає News IO
Відповідаючи на запитання журналістів про можливі гарантії безпеки для України, Беннет підкреслив, що ці питання повинні вирішуватися спільно Європою та Америкою. Він зазначив:
«Ніхто не міг передбачити той успіх, який Україна мала на полі бою. І результат цього – це результат співпраці між Сполученими Штатами та Україною і Сполученими Штатами та Європою. І цей мир ніколи не буде стійким, якщо ця співпраця не продовжиться після війни. Путін не відступить, і, як сказала сенаторка Шахін, він просто вторгнеться знову, якщо не зрозуміє, що існує надійна гарантія безпеки, яка, на мою думку, має підтримуватися Європою і Сполученими Штатами Америки».
Діалог і співпраця для стабільності
Сенатор-республіканець Том Тілліс також наголосив, що наразі це лише початок діалогу. Він зауважив:
«Поки що немає конкретних рамок, які були б окреслені, і ми сподіваємося, що це станеться дуже швидко. Україна має бути у центрі переговорів, щоб переконатися, що це буде щось стійке. У форматі „Рамштайн“ беруть участь 52 країни, 32 країни-члени НАТО. Я думаю, що всі вони можуть відіграти певну роль у підтримці миру та відновленні України».
Мирна угода та роль президента
Раніше спеціальний представник президента США із питань України та росії Кіт Келлог зазначив, що ніхто не нав’язуватиме президентові України Володимиру Зеленському мирну угоду. Він акцентував, що
«Він і народ України ухвалять це рішення»
, коментуючи можливість потенційного мирного процесу.
Крім того, повідомляється, що президент США Дональд Трамп направив групу високопоставлених чиновників до Саудівської Аравії для обговорення війни з російськими представниками, хоча деталі цих переговорів залишаються невідомими. Нагадаємо, що 17 лютого президент України Володимир Зеленський підкреслив, що Україна не була запрошена до участі в переговорах, запланованих на 18 лютого в Ер-Ріяді між США та росією щодо вирішення конфлікту.