Головна Суспільство Атака на НПЗ в Татарстані була спільною операцією СБУ та ГУР – джерело

Атака на НПЗ в Татарстані була спільною операцією СБУ та ГУР – джерело

by host
Атака на НПЗ в Татарстані була спільною операцією СБУ та ГУР – джерело

Нічна атака дронів на нафтопереробний завод у Нижнокамську в російській республіці Татарстан була спільною операцією Служби безпеки України та Головного управління розвідки – про це повідомило Радіо Свобода джерело, знайоме з ситуацією.

«Український дальнобійний дрон влучив в установку первинної переробки нафти на НПЗ в Нижньокамську, після чого там виникла пожежа. Потужність цієї установки складала 8 мільйонів тонн нафти, а це – 2,6% від загальної річної переробки РФ на рік», – сказав співрозмовник Радіо Свобода.

Раніше агентство Reuters заявило, що уражений об’єкт заводу «Танеко» відповідає за майже половину його річного обсягу в понад 17 мільйонів тонн продукції.

Читайте також: Російські медіа: дрон атакував НПЗ у Татарстані

За даними російських медіа, у 2022 році завод у Нижньокамську увійшов до п’ятірки найбільших НПЗ Росії.

«Продовжуємо систематично працювати над тим, аби в Росії було все менше можливостей фінансувати загарбницьку війну проти України», – додало джерело Радіо Свобода.

Раніше 2 квітня російські медіа повідомили про атаку на нафтопереробний завод «Танеко» в Нижньокамську, Татарстан.

Перед тим стало відомо про атаку на підприємство в Єлабузі. Офіційно глава Татарстану не називає підприємства, які атакували, але відомо, що йдеться про особливу економічну зону «Алабуга». Вона розташована за понад 1 200 кілометрів від кордону з Україною.

Це перша атака дронів по території Татарстану від початку повномасштабної війни Росії проти України.

Українські медіа з посиланням на джерела у ГУР МО повідомили, що це спецоперація українських розвідників. У розвідці уточнили, що безпілотники атакували завод у Єлабузі, на якому збирають іранські «шахеди», маркуючи їх під «Герань-2».

Читайте також