Головна Політика Антивоєнна акція депутата Горінова на суді у росії

Антивоєнна акція депутата Горінова на суді у росії

by host

У Володимирському гарнізонному військовому суді розпочався розгляд нової кримінальної справи проти московського муніципального депутата Олексія Горінова. На виїзному засіданні 2-го Західного окружного військового суду депутат стояв у камері з плакатом «Досить вбивати. Зупинимо війну». Співробітники судової охорони спробували відібрати цей плакат, однак Горінов вимагав скласти акт про вилучення.

Про це розповідає News IO

Обвинувачення у виправданні тероризму

Олексій Горінов, раніше засуджений на сім років за статтею про поширення «фейків» про російську армію, тепер обвинувачується у виправданні тероризму. Ці звинувачення пов’язані з його розмовами з іншими ув’язненими, у яких він висловлював свої думки про український батальйон «Азов» і вибух на Кримському мосту. Відомо, що для запису цих розмов у камеру до Горінова підсаджували ув’язнених із прихованими мікрофонами.

Адвокатка депутата, Олена Савельєва, попросила суд повернути справу для доопрацювання прокурору через явні порушення на етапі слідства. Вона зазначила, що в обвинувальному висновку немає чіткого викладу фактичних обставин справи, а також не розкрито мотиви злочину.

Стан здоров’я і умови тримання

У суді також зазначалося, що з грудня 2022 року до лютого 2023 року Горінов перебував на лікуванні в колонії з діагнозом «позалікарняна лівостороння пневмонія». Під час цього періоду він мав тісні контакти з чотирма свідками обвинувачення, що, на думку слідства, сприяло його висловлюванням, які можуть розглядатися як виправдання терористичних актів.

У липні 2022 року Олексія Горінова було засуджено на сім років за розповсюдження «фейків» про російську армію. За його словами, в колонії його стан здоров’я значно погіршився через відмову в медичній допомозі, а також через суворий режим перевірок. Відомо, що його поставили на облік як «схильного до втечі», що зумовило перевірки кожні дві години вночі, позбавляючи його нормального сну.

«Досить вбивати. Зупинимо війну».