Головна Політика Анналена Бербок критикує уряд Німеччини за затримку допомоги Україні

Анналена Бербок критикує уряд Німеччини за затримку допомоги Україні

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступила з критикою на адресу свого уряду, звинувативши його у нерішучості щодо підтримки України. Вона виділила, що такі дії спричинили зростання розбіжностей серед ключових політичних партій у період виборчої кампанії. Про це вона заявила в інтерв’ю виданню Politico.

Про це розповідає News IO

«Німеччина в цілому наразі не розглядається як рушійна сила політики миру в Європі, і, чесно кажучи, мені від цього боляче», – наголосила Бербок.

Бербок, яка активно виступає за ухвалення пакету допомоги Україні на суму в 3 мільярди євро, висловлює занепокоєння, що її уряд втрачає довіру з боку європейських союзників. «Ця довіра не повинна бути знову підірвана ваганнями, які можуть змусити інші країни хвилюватися, що Німеччина не підтримає їх», – сказала вона.

Критика минулих дій уряду

Бербок також критикувала попередні німецькі уряди за те, що вони ігнорували попередження щодо агресивної політики кремля. Вона звинуватила Християнсько-демократичний союз під керівництвом Ангели Меркель та Соціал-демократичну партію Німеччини за участь у будівництві газопроводу «Північний потік-2» між росією та Німеччиною.

Плани допомоги Україні

Раніше видання Der Spiegel повідомляло, що Анналена Бербок разом із міністром оборони Борисом Пісторіусом запропонували виділити додаткові три мільярди євро на термінову військову допомогу Україні. Проте адміністрація канцлера Олафа Шольца наразі блокує цю ініціативу.

Попри це, Пісторіус наголосив, що «ніякої блокади немає», і що новий пакет допомоги Україні вже підготовлений, але внутрішні узгодження в уряді Німеччини ще не завершені. Газета Süddeutsche Zeitung оприлюднила список запланованої допомоги, яка включає три системи протиповітряної оборони Iris-T SLS/SLM, керовані ракети для цих систем, три системи ППО Skyranger, 30 тисяч артилерійських боєприпасів, 20 броньованих автомобілів, 10 гаубиць і 50 мільйонів євро для закупівлі дронів.

Адміністрація канцлера вважає, що допомога Україні наразі здійснюється за планом. Київ також має можливість самостійно закуповувати зброю з вже існуючого пакета допомоги на суму 50 мільярдів євро, наданого західними партнерами. Обговорення наступних пакетів буде проведено з новим урядом Німеччини, який прийде до влади після виборів 23 лютого.

Варто зазначити, що, за інформацією прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, загальна допомога Німеччини Україні вже складає 37 мільярдів євро, що є найбільшим показником серед усіх країн Європи.