Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розпочав свій візит до Брюсселя 3 грудня, де звернувся до партнерів з закликом про надання додаткових систем протиповітряної оборони для України. Цей заклик, як повідомляє кореспондент, був висунутий на зустрічі з представниками НАТО.
Про це розповідає News IO
Переговори, які вів Сибіга, зосереджувалися на нагальній військовій допомозі, інвестиціях у оборонну промисловість України, підтримці енергетичного сектору протягом зими та поступі на шляху до НАТО. Як цитує пресслужба МЗС, він наголосив: «Нам необхідно зупинити Росію та не допустити просування її військ на нашу територію. Їхня логіка зрозуміла: вони намагаються окупувати якомога більше територій, щоб зміцнити свою майбутню переговорну позицію».
Заклик до союзників про додаткову допомогу
Сибіга підкреслив важливість термінового постачання систем ППО типу Hawk, NASAMS або IRIS-T, що може допомогти уникнути блекаутів у зимовий період. Він також зазначив про гібридні атаки росії проти європейських країн, а також залучення Ірану та КНДР до агресії проти України.
«Україна терміново потребує постачання щонайменше 20 додаткових систем ППО типу Hawk, NASAMS або IRIS-T. Це допоможе уникнути блекаутів».
Під час свого візиту до Брюсселя Сибіга продемонстрував оригінал Будапештського меморандуму, наголошуючи на його вагомості як свідчення неприпустимості довгострокових безпекових рішень за рахунок безпеки України. Він вказав, що цей документ, який сьогодні відзначає 30-ту річницю, не забезпечив безпеку України.
Україна прагне повноправного членства в НАТО
З нагоди 30-ї річниці підписання Будапештського меморандуму, Україна заявила про свою непохитну позицію щодо відмови від будь-яких альтернатив повноправному членству в НАТО. У цьому контексті нагадують, що у 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї, отримавши гарантії безпеки від США, росії та Великобританії. Проте у 2014 році росія порушила цей документ, почавши гібридну війну, а у 2022 році здійснивши повномасштабне вторгнення.