Посол України в Бразилії Андрій Мельник, який раніше працював у Німеччині, висловив критичне ставлення до дій канцлера Німеччини Олафа Шольца через його телефонний дзвінок до президента росії Володимира Путіна. За словами Мельника, сьогодні на світовій арені відсутні лідери, здатні запропонувати ефективні миротворчі ініціативи для вирішення конфлікту між росією та Україною.
Про це розповідає News IO
Критика дзвінка Шольца
Критика з боку дипломата стосується того, що чинні лідери, зокрема президенти та голови урядів, не готові взяти на себе роль миротворців. «Із чинних лідерів – президентів, глав урядів – напевне, немає нікого, хто міг би взяти на себе таку місію, щоби не просто зробити те, що зробив Олаф Шольц днями: подзвонити Путіну, висловити власну позицію, яка є незмінна (ми сподіваємося так) і почути позицію Путіна, яка так само нібито залишається такою ж залізобетонною, як два з половиною роки тому», – зауважив Мельник.
Мельник висловив сумнів щодо доречності дзвінка у світлі внутрішньополітичної ситуації в Німеччині, де наближаються дострокові вибори. Екс-посол вважає, що дзвінок був зроблений з позицій слабкості уряду, який втратив більшість та стоїть на роздоріжжі.
Очікування від Сполучених Штатів
Дипломат наголосив на тому, що міжнародна спільнота зараз покладає великі надії на Сполучені Штати Америки, очікуючи їхні ініціативи для вирішення найскладнішої кризи з часів Другої світової війни. Він зазначив, що прості рішення тут не спрацюють – потрібна стратегія шахового гросмейстера, аби передбачити всі можливі кроки та наслідки.
«Тут уже не вийде, знаєте, трошки десь там подзвонити, щось там десь тишком-нишком щось легенько… Ні, це гамбіт. Тут треба буде шаховим гросмейстером, щоб знайти і передбачити всі кроки. І саме те якраз і потрібно з боку України», – резюмував Мельник.
15 листопада канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з президентом росії, що стало першим контактом з грудня 2022 року. Шольц засудив агресію росії проти України та закликав до негайного виведення військ. Президент України Володимир Зеленський назвав цю розмову «скринькою Пандори». Пізніше Шольц пояснив, що метою дзвінка було розвіяти ілюзії Путіна щодо відмови Заходу від підтримки України.