Головна Технології AMD отримала майже 30% ринку десктопних процесорів — приріст до 10% за рік

AMD отримала майже 30% ринку десктопних процесорів — приріст до 10% за рік

by host
ринок

Про це розповідає News IO

Intel домінувала на ринку процесорів для ПК протягом багатьох років. За останній рік співвідношення швидко змінюється на користь AMD, про що свідчить нова статистика.

За даними дослідницької компанії Mercury Research, ринок процесорів для настільних комп’ютерів стрімко трансформується: у третьому кварталі 2024 року частка AMD серед чипів для настільних ПК склала 28,7% за кількістю і 27,3% за виторгом. Лише порівняно з попереднім кварталом приріст кількості процесорів склав 5,7%. Порівняно з цим самим періодом минулого року приріст становить драматичні 9,5%.

Річне зростання майже на 10% зумовлене популярністю процесорів AMD Ryzen 7000 та 9000. У той самий час процесори Intel 13-го та 14-го поколінь мали проблеми зі стабільністю, а нове покоління стартувало вкрай невдало і невдовзі отримає патчі для підвищення продуктивності. Цікаво, що Intel пояснює зменшення власної частки корекцією запасів, а не конкурентним тиском.

AMD отримала майже 30% ринку десктопних процесорів — приріст до 10% за рік

Також AMD претендує на 22,3% ринку процесорів для ноутбуків та 24,2% у сегменті серверів. Квартальний дохід підрозділу центрів обробки даних AMD склав $3,549 млрд США, що є новим рекордом для компанії та перевершує поточну частку Intel. Усього 10 років тому AMD навіть не була представлена в​​ ЦОД у помітній кількості. Завдяки значним продажам процесорів EPYC для хмарних провайдерів, а також Instinct MI300X для штучного інтелекту AMD отримала значний прибуток.

Попри зміни та невдачі, Intel продовжує домінувати у клієнтських обчисленнях з 76,1% на ринку ПК. Такі OEM-партнери, як Dell, HP, Lenovo та інші значною мірою покладаються на Intel у виборі процесорів для постачання великим клієнтам, як заклади освіти, державні установи тощо.

Процесори AMD — найбільш продавані на Amazon, чип Intel лише на 12 місці

Джерела: Tom’s Hardware, TechPowerUp

Джерело: Про ІТ