Головна Політика Акції пам’яті Олексія Навального в Україні та світі

Акції пам’яті Олексія Навального в Україні та світі

у Росії та світі відбуваються акції його пам’яті

У неділю, 16 лютого, сплив рік від загибелі російського опозиціонера Олексія Навального. В десятках країн, від Аргентини до Австралії, відбудуться акції на його пам’ять, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Про це розповідає News IO

Глобальні акції пам’яті

Соратники Навального підготували список заходів, що охоплює численні міста по всьому світу. Вони вважають, що «його вбили в колонії особливого режиму», звинувачуючи в цьому президента рф Володимира Путіна.

В Росії ж акції пам’яті не анонсовані. Навальний перебуває в реєстрі терористів і екстремістів, що ведеться урядом, і навіть після його смерті згадка про нього або публікації фотографій можуть розцінюватись як «підбурювання до екстремізму», що тягне за собою адміністративне чи кримінальне переслідування.

Як зазначає видання «Верстка», за згадку імені Навального у Росії вже переслідували понад 150 осіб, які зазнавали штрафів та арештів.

Вшанування пам’яті в різних країнах

Кореспонденти російської служби Радіо Свобода повідомляють, що на Борисовському кладовищі в Москві зранку люди приходять із квітами, покладаючи їх на могилу Навального. Незважаючи на те, що людей пускають «вільно», біля могили чергують поліцейські, включаючи тих, хто в цивільному.

Квіти поклали також представники різних країн, серед яких посол США в Москві Лінн Трейсі. Канцлер Німеччини Олаф Шольц вшанував пам’ять російського опозиціонера, зазначивши, що він загинув «за захист демократії і свободи в Росії», підкресливши при цьому критику на адресу Путіна за «безжальне придушення свободи і тих, хто її захищає».

У Барнаулі, в річницю загибелі Навального, жителі поклали квіти до пам’ятника «Прощання», а одна з мешканок провела одиночний пікет біля будівлі уряду Алтайського краю в пам’ять про політика. Акції пам’яті також відбулися в Австралії.

Олексій Навальний загинув 16 лютого 2024 року в колонії особливого режиму в селищі Харп Ямало-Ненецького автономного округу. Прихильники політика переконані, що його вбили, адже протягом ув’язнення Навальний провів понад 300 днів в умовах суворого утримання.