Громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) звернулася до керівництва українського уряду з проханням переглянути методику розрахунку середньої заробітної плати, яка використовується для бронювання працівників. Аграрії вказують на складнощі, що виникають через чинний механізм, який зобов’язує підприємства виплачувати мобілізованим робітникам та тим, хто виконує поденну роботу за цивільно-правовими договорами, не менш ніж 20 000 гривень щомісяця.
Про це розповідає News IO
За словами представників ВАР, таке фінансове навантаження є надмірним для бізнесу, особливо в разі поденної роботи, яка має тимчасовий характер, наприклад, у сезон збору ягід або сортування овочів. Крім того, підприємства стикаються з неможливістю суттєво збільшити розмір добровільної підтримки родинам мобілізованих працівників через вимушене продовження сплати мінімальної заробітної плати.
«Жоден бізнес не витримає такого фінансового навантаження, особливо якщо йдеться про поденні роботи, які об’єктивно мають короткостроковий характер, наприклад, сортування овочів чи збирання ягід», – пояснюють аграрії.
Таким чином, підприємства вимушені обирати між відмовою від офіційного найму на поденну працю та виплатою зарплати мобілізованим працівникам або залишенням їх без бронювання, що загрожує зупинкою господарської діяльності.
Соціальна напруга в сільській місцевості
Голова ВАР Андрій Дикун підкреслив, що якщо не внести необхідні зміни до законодавства, це може призвести до зростання соціальної напруги в сільській місцевості, а також незадоволення діями влади, що призвели до втрат доходів серед найбільш соціально незахищених верств населення.