Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до Президента України Володимира Зеленського з терміновим проханням втрутитися у ситуацію з бронюванням працівників агросектору. Аграрії підкреслюють, що через технічні проблеми та бюрократичні затримки велика частина підприємств може не встигнути виконати бронювання до 28 лютого 2025 року.
Про це розповідає News IO
Проблеми з бронюванням аграрних працівників
У зверненні зазначається:
«На Вашу вимогу восени 2024 року були переглянуті правила бронювання працівників підприємств, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань, функціонування економіки та життєдіяльності населення в особливий період».
Проте, на практиці, процедура бронювання затримується через технічні складнощі та збої в державних електронних реєстрах. Особливо зазначається про хакерську атаку 19 грудня 2024 року, яка фактично зупинила обробку заявок на місяць, а їх розгляд відновився лише 20 січня 2025 року.
Заклик до дій
Зараз на розгляді в Міністерстві аграрної політики перебуває кілька тисяч заявок аграрних підприємств. Як стверджують в асоціації, незважаючи на значні зусилля працівників міністерства, існує серйозний ризик, що більшість підприємств не зможе забронювати працівників до 28 лютого 2025 року, навіть при відповідності затвердженим критеріям для визнання критично важливими.
ВАР також наголошує, що їхнє звернення до уряду від 5 лютого 2025 року з проханням вирішити проблему залишилося без відповіді.
«Жодних дій, спрямованих на вирішення порушеної проблеми, Урядом не було здійснено».
У зв’язку з цим, аграрії закликають Президента «втрутитися в ситуацію та забезпечити продовження терміну бронювання працівників до 31 березня 2025 року».
Аграрії підкреслюють, що стабільна робота сектору є «ключовою для продовольчої безпеки України в умовах війни» і сподіваються на підтримку Глави держави в вирішенні цього критичного питання.
«Розраховуємо на Вашу, шановний Володимире Олександровичу, підтримку та оперативне реагування задля недопущення зриву весняно-посівної кампанії, забезпечення продовольчої безпеки України в умовах війни, стабілізації умов роботи аграрного сектору, який є одним із ключових для нашої держави».