Головна Агросектор Аграрії України отримали рекордну компенсацію за техніку у жовтні

Аграрії України отримали рекордну компенсацію за техніку у жовтні

Міністерство економіки

У жовтні місяці українські аграрії отримали рекордну компенсацію за придбану сільськогосподарську техніку в рамках державної програми часткової компенсації. Ця програма передбачає повернення 25% від вартості техніки, що вироблена в Україні. За даними, аграрії придбали обладнання на суму 1,2 млрд грн та отримали відшкодування в розмірі 250,9 млн грн.

Про це розповідає News IO

Міністерство економіки повідомило, що за жовтень було подано 894 заявки на компенсацію за 1546 одиниць сільськогосподарської техніки.

Популярність програми зростає

Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що програма значно зростає в популярності. Вона наголосила:

“Якщо в перший місяць запуску було подано лише 3 заявки на 4 одиниці техніки із компенсацією 220 тис. грн, то в жовтні ці показники зросли в сотні разів. Ставши абсолютно рекордними”

.

Завдяки цій програмі найбільші суми компенсацій було перераховано через українські банки, зокрема «ПриватБанк» (59,2 млн грн), «Ощадбанк» (55,3 млн грн) та ПУМБ (36 млн грн). Усього в програмі задіяні 33 уповноважені банки.

Результати з початку року

Від моменту початку програми в квітні 2024 року аграрії придбали техніки на суму 3,1 млрд грн. Держава вже відшкодувала 645,2 млн грн, при цьому річний бюджет програми складає 900,17 млн грн. Найактивнішими учасниками програми стали аграрії з Тернопільської (64,3 млн грн), Полтавської (58,9 млн грн) та Черкаської (54,8 млн грн) областей.

На сьогодні у програмі беруть участь 138 українських підприємств, які пропонують близько 11,8 тисяч одиниць техніки, що включає трактори, комбайни та обладнання для тваринництва і садівництва.

Як скористатися програмою: щоб отримати 25% компенсації за придбану техніку, агровиробник повинен вибрати постачальника з переліку на сайті Міністерства економіки, придбати техніку та подати заявку до уповноваженого банку разом з підтвердними документами. Виробники, які бажають включити свою техніку до переліку, можуть звернутися до Міністерства економіки електронною поштою. Заявка повинна бути подана в електронній формі з використанням електронного підпису або інших засобів ідентифікації. Важливо, щоб не менше 75% вартості товарів, реалізованих аграрієм за рік, складали товари власного виробництва.