Про це розповідає News IO
Щоб не бути залежними від газу та убезпечитися від підвищенням цін на енергоресурси, українські фермери передивляються можливості доробки зерна, зокрема його досушування. Віднаходять альтернативні джерела енергії, переобладнують сушарки на більш вигідні.
Про це повідомив генеральний директор компанії «Греко Груп» Іван Корженко.
“Ніхто не може передбачити, за якою ціною сушитиме зерно за тонно-відсоток, оскільки невідомо, якою буде вологість кукурудзи, тому ми не можемо знати собівартість сушіння. Ми працюємо з продуктивністю сушарок до 120 МВт (це до 2 тис. т зерна/добу). Нашим клієнтам ми переобладнували зерносушарки за умови, що на елеваторі знаходяться всі однакові сушарки. З двох сушарок одна мала залишатися працювати на газі чи пропан-бутані, й у підсумку клієнти отримали цікавий фінансовий результат”, – зауважив Корженко.
Він розповів, що восени на пропан-бутані собівартість сушіння склала від 60 до 120 грн/тонно-відсоток, водночас у компанії мали собівартість від 4 до 12–15 грн/тонно-відсоток. І це орієнтовно складає $20 на тонні за вологості зерна 24%. За сушіння на природному газі ціна сягнула $6/тонно-відсоток.
Експерт додав, що навесні ціна газу становила 12,5 грн, тож він не впевнений, чи хтось сушив зерно за таку ціну. Каже, що бачив кейси, коли сушили по 18–20 грн/тонно-відсоток, а деякі агрохолдинги контрактувалися навіть по 25–27 грн/тонно-відсоток.
“Декілька років тому був стрибок цін на газ до 55-65 грн/тонно-відсоток. Тобто за тієї собівартості вирощування культур, яку маємо сьогодні, якщо станеться так, що вартість газу підскочить до 60 грн, а вологість зерна — до 34%, зернові можна не молотити”, – підкреслив Корженко.
Джерело: AgroPortal.ua
Джерело: Агроновини