Адміністрація Дональда Трампа, внаслідок недавніх переговорів у Вашингтоні, суттєво скоригувала обсяг оціненої допомоги Україні, зменшивши його з $300 мільярдів до приблизно $100 мільярдів.
Про це розповідає News IO
Цю інформацію оприлюднено Bloomberg, яке посилається на джерела, обізнані про хід переговорів. Нова цифра наближається до оцінки української сторони, яка становить понад $90 мільярдів.
Суть угоди про допомогу
Незважаючи на зменшення оцінки, суть угоди щодо рідкоземельних металів залишилася незмінною. США розглядають цю угоду як можливість повернути допомогу, яка вже була надана Україні.
Пропозиції Вашингтона
Згідно з даними Bloomberg, Вашингтон пропонує укласти угоду про розподіл прибутків від майбутніх інвестиційних проєктів в Україні. Це передбачає, зокрема, співпрацю у сферах видобутку корисних копалин та розвитку інфраструктури, що може слугувати формою компенсації за попередню військову та фінансову допомогу.
«Суть угоди про рідкоземельні метали не змінилася»