Адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена зіткнулася з проблемами у використанні всіх коштів, які Конгрес виділив на військову допомогу Україні. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела.
Про це розповідає News IO
Видання зазначає, що невикористані кошти залишаться в розпорядженні новообраного президента США, Дональда Трампа. Як повідомляють американські чиновники, на сьогодні у адміністрації залишається понад 6,5 мільярда доларів, які Міністерство оборони США може направити на постачання зброї та техніки Україні з власних запасів.
Логістичні труднощі та ліміти озброєнь
За інформацією джерел WSJ, Пентагон досягнув межі зброї, яку може надавати Україні щомісяця без загрози для власної обороноздатності. До того ж, виникають логістичні проблеми з доставкою озброєнь українським військам.
Ще 20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу на 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю та інших союзників Сполучених Штатів. Зокрема, для України це близько 61 мільярда доларів.
Додаткові запити на допомогу
Видання Politico раніше повідомило, що Джо Байден секретно звернувся до Конгресу з проханням виділити ще 24 мільярди доларів для допомоги Україні. З цієї суми 16 мільярдів передбачено для поповнення запасів американської зброї в Україні, а 8 мільярдів – на Ініціативу сприяння безпеці України (USAI), за якою Пентагон укладає контракти з виробниками.
Politico оцінює шанси схвалення запиту Конгресом як «невеликі».
Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах адміністрація Байдена почала пришвидшувати процес надання військової допомоги Україні. У Білому домі побоюються, що нова адміністрація може зменшити поставки, щоб стимулювати Україну до переговорів.
У рамках посилення підтримки України до інавгурації Трампа, запланованої на 20 січня, Джо Байден дав Києву дозвіл на використання далекобійних ракет ATACMS по цілях на території росії, санкціонував передачу протипіхотних мін, списав половину кредиту на 4,65 мільярда доларів та запровадив санкції проти «Газпромбанку», який, на думку Вашингтона, росія використовує для закупівлі військового спорядження.