Головна Агросектор Український ячмінь ризикує втратити премію за “китайську якість”

Український ячмінь ризикує втратити премію за “китайську якість”

by host

Українські аграрії законтрактували 120 тисяч тонн ячменю на експорт до Китаю у липні. Очікується, що 30-40% всього українського експорту зернової буде спрямовано саме в цю країну. Наразі зібрано понад 1,5 мільйон тонн ячменю, а прогноз на врожай складає 5-6 мільйонів тонн.

Про це йшлося під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР.

“На світовому ринку ячменю формується попит з боку ЄС, але тут Україна стикається з сильною конкуренцією з румунським зерном. Коли на ринок виходять такі покупці, як Кіпр та Італія, то туди переважно експортується французький та румунський ячмінь. За прогнозами, цьогорічний врожай ячменю в ЄС додасть 11 мільйонів тонн. Основні покупці ячменю на світовому ринку – Китай та Саудівська Аравія, які купують 50-60% всього обсягу”, – пояснюють аналітики.

Очікується, що липень буде слабким місяцем для експорту, і ціни можуть не зрости, оскільки збільшиться пропозиція через посилення збиральної кампанії. Наразі зібрано лише близько 20% українського врожаю, і пропозиція буде зростати, оскільки сезон ще не розпочався на повну силу.

“Наразі умовні ціни в українських морських портах становлять $154-157 за тонну, а “китайська якість” ячменю, тобто зерно, що сертифіковане для продажу до Китаю, оцінюється у $162 за тонну. Сезонні моделі показують тенденцію до зниження цін. Існує ризик падіння цін до $140-150 за тонну під тиском збору врожаю, але є можливість повернення восени до рівня $165 за тонну в одеських портах”, – вважають аналітики.

Також є ризик втрати премії за сертифікацію ячменю для торгівлі з Китаєм.

“Китайська якість” ячменю торгується з премією у $5-7 за тонну. Вже є контракти на український ячмінь на липень-серпень, проте подальших контрактів наразі немає. Відкритим залишається питання, чи повернуться китайські покупці восени. Якщо на початку серпня Китай не вийде на ринок з попитом на ячмінь, то премія може зникнути для тих, хто сертифікував свою продукцію для китайського ринку,” – резюмують аналітики.

Джерело: Агроновини

Читайте також